Dlaczego dziecko śpi niespokojnie?

Mój 9-miesięczny syn od 6 mcy jest karmiony butelką (mleko + kaszka). W ciągu dnia je inne potrawy. O godzinie 20:30 jest kolacja (mleko i kaszka 120 ml więcej nie zje). Budzi się w nocy na jedzenie, nawet co 3 godziny, czasem go oszukuję piciem, lecz nie zawsze pomaga. Maluch dalej śpi niespokojnie kręci się, płacze. Mam dwóch starszych synów i z najstarszym synem (9 lat) nie było żadnego problemu ze spaniem w nocy. Z młodszym (6 lat) był podobny problem jaki mam teraz, lecz nie tak długi. Bardzo proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Proszę porozmawiać z pediatrą o menu malca i wzbogacać go systematycznie o nowe, stałe pokarmy. Warto ograniczyć dokarmianie w nocy zbyt gęstą kaszką , ponieważ z tego powodu maluszek może odczuwać dyskomfort trawienny, co koreluje z pobudzeniem, drażliwością, wybudzaniem się:)

Pozdrawiam