Dlaczego dziecko w chorobie ma czerwone policzki?

Witam. Mam pytanie o dziecko 2l 10miesiecy Byliśmy wczoraj u lekarza dostała leki, ogólnie ma katar i straszny kaszel mokry. Leki pelavon na gardło, flegamina w kroplach, groprinosin inhalacje Ectodose i duozinal od niedzieli dostała pokrzywki. Dzisiaj zauważyłam że ma strasznie czerwone i gorące policzki brak goraczki, czy to może być alergia na któryś z leków? A może za mało pije?

Witam,

opisane objawy wymagają stacjonarnej wizyty u lekarza prowadzącego który obejrzy wzrokowo zmiany oraz jeszcze raz zbada dziecko.

Gdyby okazało się, że jest odległa wizyta u lekarza prowadzącego to postarać się teleporadę lub wizyta u innego lekarza.

Proszę starać się aby dziecko było nawodnione.

Pozdrawiam