Dlaczego dziecko z zespołem Downa przestało chodzić?

Dzien dobry mam do Pana wielka prośbę o informację na temat mojego synka 10 letniego z Zespołem Downa zaczęło się w weekend kuleniem w trakcie przeziębienie co niestety przeszło w brak chodzenia lewa noga wygięte ból i nie może już ustac wstać dziś u ortopedy na RTG wyszło złuszczenie głowy kości biodrowej lekarz nam powiedział że czeka nas operacja z usunięciem jak dobrze pamiętam kawałki kości i wstawieniem śruby potem 6 tyg noga ma być obciążona pewnie gips bo synek że względu na niepełnosprawność nie da sobie wytłumaczyć żeby noge oszczędzać czy może nam Pan doktor powiedzieć bo w tym.stresie nie spytalam lekarza a samotnie wychowuje synka i córeczkę i nie wiem co nas czeka co po operacji jaki ten gips jak z poruszaniem ile trwa operacja i co po niej i ile dochodzi mniej więcej się do siebie kiedy można wstać chodzić jak rehabilitacja i czy to się wyjmuje śrubę i kiedy proszę jeżeli uda się Panu doktorze o udzielenie jakich kolejek informacji niestety mamy operację dopiero we wtorek bo Olis jest na lekach na przeziębienie

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować to z lekarzem który będzie operował Pani syna.