Dlaczego IgM najpierw było ujemne, a po antybiotyku dodatnie?

Witam, mam 24 lata. Od ok. 4 lat powtarza mi się nadtwardówkowe zapalenie oka (najpierw co 4 miesiące, teraz nawet co 2 tygodnie) oraz migreny (1 do 2 razy w miesiącu), w końcu okulista zlecił mi badania w kierunku boreliozy oraz inne wynik wyszedł następująco: METODA ELISA IgG 1,6 (+) lekarz przepisał mi doksycyklinę, którą brałam 2 razy dziennie przez 10 dni.

Badanie powtórzyłam po miesiącu, wyniki były następujące: IgG 2,6 (+) IgM 1,3 (+) Zrobiłam również inne badania: morfologia - w normie, OB - 33, giardia lambia - antygen - ujemny, pasożyty w kale - brak, ANA screen - ujemny, kwas moczowy - w normie, CRP - 11,9 norma do 5,7, RF - czynnik reumatoidalny - 52, norma do 30, seromukoid - 174,5 norma 103.

Dodam, że ostatnio lekarz stwierdził u mnie oddechową niemiarowość serca, mam uczucie ciągłego zmęczenia, halucynacje słuchowe, często "kręci mi się w głowie", mam problemy z koncentracją, a i co najważniejsze, nigdy nie ukąsił mnie kleszcz lub po prostu o tym nie wiem. Proszę o ocenę moich wyników i mojego "stadium boreliozy ", gdyż mam wrażenie, że mój lekarz kompletnie zbagatelizował problem.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Opisane przez Panią objawy i wyniki badań muszą być skonsultowane przez lekarza osobiście. Niezbędne jest badanie. Najlepiej udać się do poradni chorób zakaźnych. Wyniki RF, CRP, OB - konieczna konsultacja z lekarzem reumatologiem.

Niemiarowość oddechowa jest zazwyczaj stanem fizjologicznym i występuje u młodych osób bez uchwytnej przyczyny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty