Dlaczego jest problem ze zginaniem kolana po rekonstrukcji ACL?

Dzień dobry Jestem ponad 7 miesięcy po rekonstrukcji więzadła acl. Na początku rehabilitacja przebiegała sprawnie, miękko, plastycznie, zginało się kolano zgięcie do 100/110 stopni. Około 2 miesiąca zaczął pojawiać się problem ze zginaniem nogi, kolano było sztywne, toporne przy zginaniu, tj mogłam zgiąć do 90/100 stopni później był duży bóli niemożność całkowitego zgięcia. Pomimo intensywnej rehabilitacji, raz w tygodniu, nie osiągnęłam pełnego zgięcia. Zgięcie się pogłębiło do około 120 stopni

Proponuję wizytę u dobrego fizjoterapeuty, który się specjalizuje w traumatologii. Dużo informacji wniesie zbadanie choćby oporu końcowego tkanek, by określić, czy pochodzi on z mięśnia, torebki stawowej czy więzadła. Ponadto należałoby ocenić biomechanikę całej kończyny dolnej, a nawet całej taśmy mięśniowo-powięziowej.
Pozdrawiam!