Dlaczego jestem stale zmęczona?

Witam, Mam 35 lat, nadwagę (83 kg przy 170 cm wzrostu). Od dłuższego czasu (ponad kilka miesięcy) jestem stale zmęczona. Pobolewa mnie całe ciało (uczucie jakby stężałych mięśni, zastanych stawów). Czasem też jakby przytyka mi prawą zatokę. Czuję się ociężała i często muszę przespać się w ciągu dnia, np. 30 min. Badania hormonalne, morfologia są w normie, jak również tarczyca. Ostatnie EKG nie wykazało problemów. Moja lewa stopa często też puchnie (ok. centymetr różnicy w stosunku do drugiej). Prowadzę siedzący tryb życia (praca przy komputerze). Mam też dość nieregularne miesiączki. Nieustanny brak energii okropnie utrudnia mi życie, prosiłabym o radę jakie badania zrobić lub czego to mogą być objawy?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania, ponieważ przyczyn pani dolegliwości może być wiele, a wizyta i poszerzenie wywiadu pozwoli ukierunkować dalszą diagnostykę. Zmęczenie i senność w trakcie dnia przy towarzyszącej nadwadze mogą wynikać np. z obturacyjnego bezdechu sennego. Zaburzenia miesiączkowania warto skonsultować z lekarzem ginekologiem. Różnica w obwodzie kończyn dolnych może wynikać z dość częstych chorób naczyń i można by wykonać badanie USG doppler naczyń kończyn dolnych w celu ich oceny.