Dlaczego kwaśność w jamie ustnej nie ustępuje?

Witam od okolo miesiaca czuje kwasny posmak w zwiazku z tym podejrzewano u mnie refluks i bralam contix 40mg 1 x na dobe nie bylo poprawy wiec mialam brac 2xna dobe i tez nie bylo poprawy. Musialam zrobic gastroskopie ktora wykazala powierzchowne przewlrkle zapalenie zoladka i zrobiono biopsje w kierunku H. Pylori . Na ta cheile nie znam wynikow i biore leki dexilant 60 rano oraz famogast 40 na wieczor , pije tez ulgastrin 2x na dobe leczenie trwa tymi lekami pobad 2 tyg i tez bez poprawy. Moje pytanie czy mam dobrze dobrane leki ? I dlaczego kwasnosc w jamie ustnrj nie ustepuje. Dodam ze gastroskopua nie wykazala refluksu tylko stan zapalny zolaka

Lek. Paweł Szadkowski

Złotym standardem diagnostycznym choroby refluksowej przełyku jest pH-metria przełykowa, ale jeśli zostało u pani postawione rozpoznanie to ww. leczenie jest odpowiednie. Można rozważyć ew. leki prokinetyczne jako uzupełnienie leczenia hamującego wydzielanie kwasu solnego. Najlepiej w tym celu udać się do lekarza prowadzącego (optymalnie gastroenterologa).