Dlaczego lekaerz nie chce mi zrobić usg?

Witam! Niedawo do Pani pisałam. Mam zagrożoną ciążę - lecą mi takie brudy. Byłam już na kontroli i lekarz powiedział, że mam brać dalej tabletki. Ale dziwi mnie to, bo nie zrobił mi ani razu usg, ani nie założył mi karty ciąży - czy to normalne?! Ja bardzo chcę tego dzidziusia, więc mam nadzieję, że uda mi się przetrwać! Cały tydzień leżałam w łóżku i odpoczywałam. Lekarz nawet mi nie powiedział, w którym tygodniu ciąży jestem! Z moich obliczeń z internetu jestem w 7 tygodniu, więc dlaczego on mi mówi, że jest za wcześnie na zrobienie usg?! Jest jakieś wytłumaczenie, czy po prostu zmienić lekarza?! Pozdrawiam!

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.

Pęcherzyk ciążowy powinien już być widoczny w USG. Myślę, że powinna Pani po prostu zapytać swojego lekarza, dlaczego nie chce wykonać badania. Być może obawia się, że może dojść do poronienia i robiąc wszystko, by temu zapobiec, czeka jednocześnie z badaniem i założeniem karty na późniejszy etap ciąży - taki, w którym zagrożenie już się znacznie zmniejszy (koniec pierwszego trymestru).

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty