Dlaczego lekaerz nie chce mi zrobić usg?

Witam! Niedawo do Pani pisałam. Mam zagrożoną ciążę - lecą mi takie brudy. Byłam już na kontroli i lekarz powiedział, że mam brać dalej tabletki. Ale dziwi mnie to, bo nie zrobił mi ani razu usg, ani nie założył mi karty ciąży - czy to normalne?! Ja bardzo chcę tego dzidziusia, więc mam nadzieję, że uda mi się przetrwać! Cały tydzień leżałam w łóżku i odpoczywałam. Lekarz nawet mi nie powiedział, w którym tygodniu ciąży jestem! Z moich obliczeń z internetu jestem w 7 tygodniu, więc dlaczego on mi mówi, że jest za wcześnie na zrobienie usg?! Jest jakieś wytłumaczenie, czy po prostu zmienić lekarza?! Pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Pęcherzyk ciążowy powinien już być widoczny w USG. Myślę, że powinna Pani po prostu zapytać swojego lekarza, dlaczego nie chce wykonać badania. Być może obawia się, że może dojść do poronienia i robiąc wszystko, by temu zapobiec, czeka jednocześnie z badaniem i założeniem karty na późniejszy etap ciąży - taki, w którym zagrożenie już się znacznie zmniejszy (koniec pierwszego trymestru).

Pozdrawiam serdecznie!