Dlaczego lekarz nie chce wydać recepty na lek dla dziecka?

Witam, mój synek otrzymuje Nutramigen Puramino. Środek przepisany przez Gastoenterologa dziecięcego na podstawie wyników badań. Lekarz wystawił zaświadczenie dla pediatry żeby nie jeździć 160 km po receptę tylko żeby pediatra wypisał na miejscu. Jednak lekarz nie chce wypisałc recepty bo mówi ze nie ma podstaw. Czy może tak być ?? pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Rzeczywiście lekarz pediatra może mieć problem z wypisaniem takiego leku na ryczałt R. Może warto zapytać pediatrę, jaką dokumentację potrzebuje mieć dostępną, aby móc wypisywać ten lek - i taką dokumentację uzyska Pani od gastroenterloga.