Dlaczego lekarz nie zalecił terapii dziecku autystycznemu?

Witam, jestem mamą 3-letniej dziewczynki. Po dwóch wizytach w ośrodku zdrowia lekarz zaczął podejrzewać u mojej córki autyzm. Dlaczego nie dostałam skierowania na terapię? Czy to za wcześnie?

KOBIETA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam:)

Proponuję skontaktować się z terapeutą behawioralnym w najbliższym otoczeniu lub z psychologiem dziecięcym:)  Niestety niektórzy lekarze nie potrafią wskazać miejsca, gdzie prowadzona jest skuteczna terapia lub uzależniają prowadzenie terapii od diagnozy, co nie wpływa korzystnie na rozwój dziecka - nad niektórymi zachowaniami można pracować bez konkretnej diagnozy.

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Nie jest za wcześnie.Dziecko powinno chodzić na terapię kilka godzin w tygodniu. Na pewno logopeda oraz zajęcia rozwojowe, dobra jest też integracja sensoryczna. Proszę popytać w poradni psychologiczno pedagogicznej o wczesne wspomaganie rozwoju.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty