Dlaczego lekarz nie zalecił terapii dziecku autystycznemu?

Witam, jestem mamą 3-letniej dziewczynki. Po dwóch wizytach w ośrodku zdrowia lekarz zaczął podejrzewać u mojej córki autyzm. Dlaczego nie dostałam skierowania na terapię? Czy to za wcześnie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Proponuję skontaktować się z terapeutą behawioralnym w najbliższym otoczeniu lub z psychologiem dziecięcym:)  Niestety niektórzy lekarze nie potrafią wskazać miejsca, gdzie prowadzona jest skuteczna terapia lub uzależniają prowadzenie terapii od diagnozy, co nie wpływa korzystnie na rozwój dziecka - nad niektórymi zachowaniami można pracować bez konkretnej diagnozy.

Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Nie jest za wcześnie.Dziecko powinno chodzić na terapię kilka godzin w tygodniu. Na pewno logopeda oraz zajęcia rozwojowe, dobra jest też integracja sensoryczna. Proszę popytać w poradni psychologiczno pedagogicznej o wczesne wspomaganie rozwoju.
Pozdrawiam AM