Dlaczego lekarze chcą mi wykonać badanie endoskopii mimo ze w kale nie ma żadnych skrzepów ani żywej krwi?

Mam obfite krwawienia po oddaniu stolca ,moja ostatnia hemoglobina wynosiła 7.1 po czym przyjolem dwie jednostki krwi na wyrównanie . Po tym zdarzeniu przeszlem zabieg kolonoscopy który wykazał małego hemoroida. Lekarze jednak twierdza ze jest on za mały by powodować tak obfite krwawienie. Następnym krokiem który chcą wykonać jest endoskopia, która moim zdaniem jest nie potrzebnym zbiegiem, ponieważ krwi nie ma w stolcu i nie wydalam żadnych skrzepów, tylko krew jest zawsze świeża i czuje krew cieknącą ciurkiem po pośladku. Dlaczego lekarze chcą mi wykonać badanie endoskopi mimo ze w kale nie ma żadnych skrzepów ani żywej krwi?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to rutynowe badanie w takim przypadku. Jest Pan młodą osobą i lekarze nie chcą przeoczyć żadnej przyczyny, tym bardziej że krwawienie jest poważne, skoro Hb spada aż do 7,1. (norma u mężczyzn zaczyna się od 13,5) Zawsze może Pan odmówić badania, wyleczyć hemoroidy i zobaczyć, czy dojdzie do poprawy zdrowia. W stolcu może być tzw. krew utajona, której nie widać gołym okiem. Masywne krwawienia z górnego odc. przewodu pokarmowego też nie objawiają się widoczną krwią w stolcu, a zmianą jego barwy.