Dlaczego łożysko jest zwapniałe?

36 tc i lekarz stwiedził zwapniałe łozysko czy to nie jest za wcześnie ? Jakie sa skutki takiego łożyska i na co zwrócić uwage ? Lekarz nie objaśnił co to i dlaczego w ogole tak sie dzieje.. nie mam żadnych chorób i nie pake a mimo wszystko pojawilo sie llozysko ze zlogami wapnia..

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. jest to w granicach normy biorąc pod uwagę zaawansowany wiek ciążowy.