Dlaczego ludzie pijący alkohol przez długie lata jak przestają pić to umierają?

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć dlaczego ludzie pijący alkohol przez długie lata jak przestają pić to umierają?

Uzależnienie jest jak wiadomo chorobą śmiertelną, a śmiertelność ta polega na stopniowemu uszkadzaniu wątroby, mózgu, trzustki, nerwów obwodowych, żołądka itd itd. Nie chciałbym aby uznała Pani moją odpowiedź jako zbagatelizowanie pytania, gdyż uważam, że osoby uzależnione, które przerywają picie alkoholu robią to bo nie są już dłużej w stanie pić. Zazwyczaj jeśli czynniki społeczne lub własne mechanizmy obronne nie spowodują podjęcia abstynencji we wcześniejszym okresie uzależnienia to kolejnym momentem powodującym podjęcie decyzji o abstynencji jest dramatyczne pogorszenie funkcji życiowych np zaqpalenie trzustki, głęboka niewydolność wątroby, choroba nowotworowa wątroby, nasilpone uszkodzenia w zakresie CUN. Odstawienie alkoholu w takim stanie jest zazwyczaj dla zdrowia mocno zapóźnione i nie daje efektu oczekiwanego czyli przedłużenia życia. Odpowiadając wprost przestają pić bo zazwyczaj już dłużej nie mogą i po prostu umierają z powodu wieloletniego zatruwania swojego organizmu tyle że obecnie na trzeźwo.

skad pomysl, ze przestanie pic alkoholu prowadzi do smierci? to nie ma ze soba nic wspolnego. pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza