Dlaczego mam bardzo nieregularne miesiączki w wieku 23 lat?

Mam 23 lata i jestem dziewicą. Okres od zawsze mam nieregularny raaz go nie ma przez pół roku a potem jest przez 4 miesiące (przez dłuższy czas bardzo obfite krwawienie a przez resztę normalny) usg robione miałam przez powłoki brzusznej żadnych nieprawidłowości nie widać. Tarczyca prolaktyna wszystko w normie miałam jeszcze badania na jakieś hormony ale nie pamiętam jakie. Lekarz mówi że już pomóc nie może ponieważ nie ma możliwości zajrzenia głębiej. Z czego może wynikać takie zaburzenie? Dostałam też skierowanie do poradni ginekologiczno-endokrynologicznej ale niestety taka poradnia oddalona jest pareset km od mojej miejscowości. Czy warto udać się tylko do endokrynologa? W jakim kierunku działać?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.