Dlaczego mam bardzo skąpą miesiączkę i podwyższoną temperaturę?

Dzień dobry! Jestem kobieta i mam 20 lat. Mam nieregularne miesiączki. Normalny okres miałam 10 lipca. Od 16. do 25. dnia cyklu miałam brać 3 razy dziennie L***, aby miej więcej wiedzieć kiedy będzie kolejna miesiączka (chciałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne).

W pierwszym dniu po odstawieniu L*** dostałam "niby" miesiączki. Trochę wydało mi się to za wcześnie, bo krwawienie powinno wystąpić miedzy 7-10 dniem po odstawieniu L***. W pierwszym dniu również zażyłam tabletkę antykoncepcyjna, a drugim też i dzisiaj.

Oprócz tego, że mam bardzo skąpą miesiączkę (bardzo niewielkie plamienie, jak pod koniec krwawienia) i praktycznie cały czas utrzymuję mi się temp. około 37 stopni, a nie jestem przeziębiona ani nic. Bardzo mnie to niepokoi, bo w czasie krwawienia temperatura powinna się obniżyć. Może to przez to, że najpierw brałam jeden hormon (luteina to przecież hormon), a zaraz tabletki antykoncepcyjne? Nie chciałam przestać brać tabletek po drugim dniu, bo nie chciałam, żeby już całkiem "rozchwiał się" mój organizm.

W dodatku, dzień przed skąpym okresem troszkę bolały mnie piersi, ale to było takie chwilowe (zazwyczaj tak miałam przed każdym okresem). A teraz ten ból się zwiększył i mi troszkę doskwiera. Myślę, że to pewnie przez te tabletki antykoncepcyjne, ale dziwi mnie to, bo je już brałam kilka miesięcy wcześniej i nie miałam żadnych skutków ubocznych. W dniu wystąpienia krwawienia był lekki ból w podbrzuszu (zawsze był on dużo silniejszy). Bardzo chciałabym, żeby ktoś mi odpisał na te pytania, bo jak na razie nie mam możliwości pójścia do lekarza :(. Z góry dziękuję za poświęcenie mi uwagi.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienie czy też krwawienie może wystąpić w różnym czasie po odstawieniu syntetycznego progesteronu (czyli preparatu, który Pani przyjmowała). Podwyższona temperatura jest charakterystyczna dla drugiej fazy cyklu, czyli okresu od owulacji do miesiączki. Po przejściu na sztuczne sterowanie hormonalne (antykoncepcja) temperatura utrzymuje się na poziomie z drugiej fazy cyklu, czyli jest nieco podwyższona. Co do działań niepożądanych tabletek, to są one dość nieprzewidywalne, choć zwykle najmocniej towarzyszą przy pierwszym opakowaniu po przerwie.

Pozdrawiam serdecznie!