Dlaczego mam bóle brzucha w trakcie owulacji?

Witam. Od dłuższego czasu miewam dziwne bóle. W trakcie owulacji (jak sądzę) i w trakcie miesiączki. Po miesiączce a przed owulacją czuje się dobrze. Moje objawy to zdenerwowanie, ścisk w nadbrzuszu, tak w nadbrzuszu. Mam 2 letnie dziecko. Do niedawna karmiłam piersią jednak próbuje ją odstawić. Mam IBS. Ginekolog radził przerwać karmienie by hormony wróciły do normy. Jest szansa że po zakończeniu laktacji wszystko wróci do normy? Jestem dość nerwowa a te bóle jeszcze dodatkowo sprawiają większe napięcie. Czasem są nie do wytrzymania i ląduję u lekarza który twierdzi że to żołądek. Miałam zapalenie żołądka i to inny ból. Po ciąży też zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy ale leków na razie nie biorę, mam monitorować poziom TSH. Leki przeciwbólowe i rozkurczowe nie pomagają

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest taka szansa iż po skończeniu karmienia dolegliwości ustąpią. Radziłbym regularną kontrolę ginekologiczną.