Dlaczego mam bóle głowy i szumy w uszach?

Witam, od ponad miesiąca mam problem z męczącymi bólami głowy, które występują prawie codziennie. Ból obejmuje prawie calą głowę (głównie jej boki i tył) oraz sprawia wrażenie uciskającego, który czasem pulsuje. Dodatkowo zauważyłam, że szybciej zaczyna mi szumieć w uszach po lekkim pochyleniu głowy oraz szybciej dochodzi u mnie do mrowienia stóp lub całych łydek. Moim pierwszym typem były problemy z ciśnieniem, więc zmierzyłam wartości na przełomie 2 dni i wahają się one od 90/57 puls 96 do 113/65 puls 76. Ale zauważyłam, że przy pomiarach podczas mocnego bólu głowy wynoszą one 90/57 puls 96; 98/55 puls 68; 101/59 puls 73 (po zjedzeniu słodyczy) oraz 99/64 puls 70. Po wizycie (jedynie zmierzone zostało ciśnienie), internista stwierdził, że nie ma z nim problemów i dał skierowanie do neurologa, ale nie rozwiązało to żadnych moich problemów. Czy problem faktycznie nie leży w ciśnieniu i nie powinnam udawać się do kardiologa? Niektórzy namawiają mnie też na okulistę, więc pytanie czy tam też powinnam się udać?

Witam,

nie napisała Pani co stwierdził neurolog ?

Czy były wykonywane badania diagnostyczne ?

Przydała by się konsultacja hipertensjologa oraz dianostyka kręgosłupa szyjnego oraz usg tt szyjnych ta diagnostyka była by cenna dla lekarza który Panią prowadzi lub poprowadzi.

Mam nadzieję, że tutaj z któryś wybitnych specjalistów wypowie się na Pani problemy zdrowotne.

Pozdrawiam