Dlaczego mam bóle kręgosłupa i drżenie ciała?

Witam. Od miesiaca borykam się z bólami kręgosłupa, sztywnością szyi oraz drzeniem całego ciała. Drzenie nie ustępuje nigdy cały czas jest raz mniejsze raz większe. Od czasu do czasu ból kręgosłupa wędruje tzn raz boli lewa łopatka raz lędźwie. Czasami dokucza mi ból kolan. USG brzucha nic nie wykazało tak samo rtg klatki piersiowej w porządku. Badanie moczu i krwi również w normie. Nie wiem co robić.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry

W opisane objawy wymagają stacjonarnej wizycie na której zostanie zebrany dokładny wywiad i badanie fizykalne całego układu ruchowego które pozwoli na ocenę zlecenia dokładnej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej z krwi.

Szkoda, że nie napisał Pan czy oprócz opisanych dolegliwości narządów ruchu jeszcze ma Pan z czymś problem zdrowotny i jakie przyjmuje Pan leki nawet te bez recepty.

W Pana przypadku zachodzi dokładna diagnostyka kręgosłupa szyjnego w opisanych objawach a więc wskazana diagnostyka obrazowa rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego który pozwoli na bezpośrednie obrazowanie rdzenia kręgowego i wykazanie zmian ogniskowych w jego obrębie.

Wskazana diagnostyka laboratoryjna o której również na początku wspomniałem a więc morfologia z rozmazem, CRP, kwas moczowy, badanie w kierunku boleriozy, witamina B12, witamina D oraz wapń.

Diagnostyka i konsultacja dobrego ortopedy lub neurologa pozwoli na rozpoznanie Pana dolegliwości i skuteczne leczenie.

Pozdrawiam