Dlaczego mam bóle twarzy po jednej stronie?

Witam. Cierpię na prawostronne bóle twarzy i znaczne męty w polu widzenia. Miałam zrobione chyba wszystkie możliwe badania MR głowy, borelioza toczen wszystko dobrze. Teraz otrzymałam wynik MR kręgosłupa szyjnego : rdzen kregowy w odcinku objetym badaniem bez zmian ogniskowych, nieposzerzony, bez ognisk patologicznego wzmocnienia pokontrastowego. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z niwielkim kyfotycznym uwypukleniem sie kregosłupa na odcinku C3-C6, z częściową redukcją przedrdzeniowej rezerwy płynowej. PRawdiłowa wysokość i sygnał trzonów kręgów i krązków miedzykregowych bez cech zwęzenia swiatła kanalu u kręgowego i otworów międzykręgowych. Patologicznych synałów ze szpiku kostnego nie stwierdzono. Bardzo prosze o interpretacje tego badania ponieważ wizyte u ortopedy mam dopiero za miesiąc i nie jestem w stanie jej przyspieszyć bo wszystkie badania wypruły mnie z pieniedzy a wciąż jestem biedną studentką którą od roku boli twarz i która musi sie uczyc w okularach przeciwsłonecznych bo tych mętów mam tyle że świata za nimi już odechciewa mi sie oglądać. Okulistycznie w porządku, neurologicznie też - czy ten szyjny odcinek może na to wpływac i gdzie powinnam szukac pomocy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Objawy te mogą wynikać z uwypuklonym krążkiem. Należy udać się do ortopedy aby zadecydował o dalszym leczeniu.