Dlaczego mam bóle w klatce piersiowej podczas zasypiania?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu mam dziwną przypadłość. Ból w klatce piersiowej podczas zasypiania. Odczuwam dyskomfort i ucisk jedynie poczas zasypiania, nawet podczas leżenia i wypoczywania to się nigdy nie zdarzyło. Wydaje mi się wtedy, że serce jakby na moment przestaje bić. Po pewnym czasie zasypiam. Jestem osobą zdrową, aktywną fizycznie, mam 29 lat, niedawno miałem badania medycyny pracy i lekarz powiedział, że serce "sportowo bije" - niestety nie zauważyłem żadnych prawidłowości co do pojawiających się objawów. Czasem się pojawiają, czasem nie. W jakim kierunku zrobić diagnostykę? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Witam,

opisane objawy wymagają szerszej diagnostyki obrazowej oraz laboratoryjnej niż w medycynie pracy.

Wskazana konsultacja stacjonarna u lekarza rodzinnego który wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe i na tej podstawie zleci odpowiednią diagnostykę.

Pozdrawiam