Dlaczego mam boleści brzucha w okolicy pępka?

Dzień dobry mam 47 lat i często mam boleści brzucha w okolicy pępka. Najbardziej odczuwam ból kiedy wypije sok z owoców egzotycznych oraz po zjedzeniu jednego nawet jabłka.

Lek. Paweł Szadkowski

Może to być objawem choroby refluksowej przełyku, choroby wrzodowej lub dyspepsji oraz wielu innych. Żeby to określić należy pogłębić wywiad i w razie potrzeby poszerzyć diagnostykę. W tym celu najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu.