Dlaczego mam coraz wyższy poziom bilirubiny?

Coraz wyższy poziom bilurbiny. Witam. W grudniu skończę 30 lat. Alkohol piję rzadko, papierosów w ogóle. Jedynym moim uzależnieniem są napoje energetyczne. W listopadzie 2018 roku zauważyłem u mnie żółte oczy. Poszedłem do lekarza na badanie krwi. Wykazało mi obniżony poziom leukocytów (3,75), gdzie norme mam wpisaną 4,23-9,07. Podwyższone natomiast miałem bazofile (1,3), a poziom bilurbiny całkowitej wynosił 4,10. W grudniu 2018 miałem usg jamy brzusznej - nie wykazało niczego niepokojącego. Skierowano mnie ponownie na krew. Byłem teraz w lutym i tak. Podwyższone mam MCV = 92,6fl, PDW = 17,9% i Bazofile (0,1... 10^9/l), poziom żelaza 172ug/dl. A mój poziom bilurbiny całkowitej wzrósł do 5,63 mg/dl, z czego bilurbina bezpośrednia wynosi u mnie 0,525 mg/dl. I tu pytanie. Czy ponad pięciokrotne przebicie bilurbiny od max dopuszczalnej normy może zagrażać życiu? Tym bardziej, że ma tendencję rosnącą?

Szanowny Panie, należy wykonać dodatkowe badania jak poziom GGTP, ALP oraz aminotransferaz. Wysokie stężenie bilirubiny może również świadczyć o hemolizie. Uzależnienie od napojów energetycznych na pewno nie ułatwia sprawy. Serdecznie pozdrawiam