Dlaczego mam dodatni wynik badania na krew w stolcu?

Witam, w badaniach na które chodze raz do roku wyszła obecność krwi w kale. Morfologia wporzadku, samopoczucie tez, psa w normie. Choruje na migotanie przedsionków, codziennie przyjmuje leki przeciwkrzepliwe nowej generacji, czy one mogły wpłynąć na wynik, którym jestem zaskoczony? Czy jest się czym niepokoić?

Witam,

należy powtórzyć badanie jeśli i tym razem wyjdzie wynik pozytywny to wskazana wizyta u lekarza rodzinnego.

Proszę pamiętać aby wynik był wiarygodny należy odpowiednio się do badania przygotować.

Pełną informację otrzyma Pan w laboratorium.

Leki przeciwkrzepliwe mogą za fałszować wynik ale nie muszą.

Pozdrawiam