Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam duszności w wieku 18 lat?

Wszystko zaczęło się w lutym tego roku, pewnego dnia dostałem atak duszności, od tego momentu, codziennie mam takie problemy. Nie było to coś co mi przeszkadzało, starałem się to ignorować, ponieważ byłem cały czas w dużym lęku i stresie z powodu szkoły. Mam 18 lat, więc myślałem, że może być to przez dojrzewanie itd. Na początku czerwca po całym roku stresu, mogłem wreszcie odetchnąć. Przez kilka dni było super! Lecz później często dostawałem dziwnych "ataków" w głowie, czułem pustkę w głowie. Nie mogłem nic sobie wyobrazić ani o niczym myśleć. Też często miałem uczucie jakby gniecenia w głowie. Bardzo mnie to stresowało, myślałem, że to udar... Pod koniec czerwca doszły mi jeszcze bóle w okolicach serca, trwają one od kilku do kilkunastu minut, czasami są mocne a czasami lekko kłujące. W połowie lipca w nocy myślałem, że mam zawał serca. Obudziłem się wielkimi dusznościami, zawrotami głowy i kłuciem w sercu. W szpitalu miałem wykonany X-RAY klatki piersiowej, badania krwi, EKG itd. Lekarze stwierdzili, że wszystko jest perfekcyjnie, jestem zdrowy a to tylko są wyniki długotrwałego stresu. Kilkanaście dni później znowu byłem w szpitalu, tym razem przez atak drgawek w nocy i bóle serca. Znowu, te same badania i ta sama diagnoza, zdrowy jak ryba tylko bardzo zestresowany. Aktualnie, codziennie myślę o śmierci i chorobach. Myślę, że dzisiaj jest ten dzień kiedy umrę itd. Nadal mam duszności, bóle klatki piersiowej serca, zawroty głowy, duszności oraz bóle różnych części ciała (obu łydek, żebra z lewej strony, szyi oraz lewego barku). Moje pytanie jest nastepujące czy to może być nerwica? Czytałem o tym, moje objawy się zgadzają z opisem choroby ale nie wiem czy osiemnastolatek może mieć taką chorobę. Pozdrawiam :)
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Jeżeli została wykonana diagnostyka kardiologiczna i wyniki są prawidłowe, można wykonać jeszcze diagnostykę pulmonologiczną, np. spirometrię. Proponuję również konsultację psychiatryczną celem wykluczenia zaburzeń nerwicowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy