Dlaczego mam dziwne plamienie dzień po stosunku?

Witam,
3 października dostałam miesiączkę, moje cykle przeważnie trwają 28-29 dni. Wczoraj, to znaczy 17 października, współżyłam z moim partnerem (niestety doszedł we mnie), dzisiaj, czyli 18 października, zauważyłam dziwne plamienia, takie jasnoróżowe.
Co to może znaczyć? Czy mogłam zajść w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienie po stosunku są charakterystycznym objawem nadżerki szyjki macicy. Może też być to objaw endometriozy, polipa szyjki, torbieli jajnika czy mięśniaków w macicy. Jest za wcześnie, aby ewentualne zapłodnienie zamanifestowało się plamieniem. Jeżeli problem będzie się powtarzał, proszę udać się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!