Dlaczego mam gulę w gardle i duszność?

Dzień dobry mam na imię dominik mam 23 lat od paru msc mam problemy w obrębie gardła uczucie zalegania ,duszenia , spuchnięcia jakby mi coś stało w krtani i nie chciało przejść objaw połączony z wiecznie zatkanym nosem i spływającą wydzieliną po tylnej scianie gardła czasem gardło piecze, bez gorączki czuję, że jestem strasznie spięty byłęm u fijoterapeuty który stwierdził, że jestem pacjentem psychosomatycznym i że mam napięty układ nerwowy... rzeczywiście przy minimalej sytuacji stresowej zaczynam się telepać , serce mi bije jak oszalałe i jak jadę np autobusem mam wrażenie , że kazdy się na mnie patrzy .. czasami mam wrażenie, że się uduszę i mierzę saturacja po kilka razy dziennie gdzie wynik jest 98-100 proc. przy jakich kolwiek objach zaczynam myśleć , że to rak biorę leke na każde objawy jakie u mnie występują.. pracuje na infolini czasem mówie po 8 godzin i tak naprawdę po paru miesiącach pracy te objawy mi wyszły .... lekarze nie umieją stwierdzić co mi jest bardzo prosze o pomoc bo to uczucie duszenia jest straszne dodam , że czesą miewam nudności i zgagę przewlekle biore mesopral 20mg gastroskopi nie miałem , natomiast po wywiadzie z gastrologiem stwierdził refluks mam też problmy z mówieniem przez tą gule

Witam Panie Dominiku,

w pierwszej kolejności wskazana wizyta u specjalisty psychiatry który potwierdzi lub wykluczy objawy zaburzeń lekowych, depresji. Nic nie stoi na przeszkodzie założyć holter ekg który zarejestruje w krytycznych dla Pana sytuacjach rytm serca oraz puls.

Proszę na wizytę do psychiatry wziąść dokumentacje medyczną już wykonanych wcześniej badań, konsultacji.

Pozdrawiam