Dlaczego mam jakby spuchniętą okolicę nad obojczykiem?

Od kilku dni mam jakby spuchniętą okolicę nad obojczykiem, wyczuwam też zgrubienie w tym miejscu pod skórą. Dodatkowo od roku mam powiększony wyczuwalny guzek pod żuchwą, który pierwotnie był wiązany z przeziębieniem, ale po ustąpieniu choroby nie zniknął. Czuję się bardzo osłabiona. Czy to może być chłoniak? Do jakiego lekarza się udać, jakie badania wykonać?

Lek. Paweł Szadkowski

Najpierw proszę udać się do lekarz pierwszego kontaktu, on Panią zbada i zleci morfologię krwi z rozmazem. W zależności od wyników, zleci dalsze postępowanie.