Dlaczego mam kolkę po lewej stronie brzucha?

Witam. Od dawna chodzę na godzinne marsze. Miesiąc temu zaczęła mnie nagle łapać kolka w lewym boku podczas każdego marszu, a potem także podczas normalnego chodzenia. Jak stanę lub usiądę, to nie boli, tylko podczas chodzenia. Czasem jest to lewy bok, a czasem po lewej stronie koło pępka (częściej). Jak naciskam, to nic nie boli. Co to może być i jakie wykonać badania? Nie chcę rezygnować z aktywnego trybu życia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli bardzo to Pani przeszkadza to radziłbym skonsultować się z chirurgiem.