Dlaczego mam mniej obfite krwawienia niż zwykle?

Od dwóch miesięcy mam mniej obfite krwawienia niż zazwyczaj i moje miesiączki pojawiały się co 28 dni, a przez te 2 miesiące co 33 dni. W listopadzie trwały 3 dni i w grudniu 4 dni, co zawsze mam 7-dniowe miesiączki.

Czym może to być spowodowane? W grudniu miałam lekkie zawroty głowy i lekkie mdłości, wykonałam test, ale wykazało, że nie jestem w ciąży.
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę ponownie wykonać test ciążowy, dla uzyskania całkowitej pewności, że nie jest Pani w ciąży. Na wczesnym etapie czasem testy z moczu dają wynik fałszywie negatywny. Bardzo możliwe jednak, że dochodzi u Pani do jakiegoś rodzaju zaburzeń hormonalnych, które mogą, ale nie muszą mieć wpływu na Pani płodność.
Jeśli sytuacja nie unormuje się w przeciągu najbliższego cyklu lub dwóch, a wykluczy Pani ciążę, konieczna może być diagnostyka hormonalna, poczynając od zbadania poziomu hormonów tarczycy. W celu wykonania tego typu diagnostyki, należy udać się do ginekologa-endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie!