Dlaczego mam mrowienie w palcach?

Witam, od kilku dni czuję stale mrowienie w 2 palcach u lewej ręki, w kciuku oraz tym obok. Nie czuję bólu, tylko charakterystyczne mrowienie / drętwienie . Zauważyłem że przy kontakcie z zimna woda / powietrzem , efekt mrowienie słabnie. Zaczynam też coś czuć w okolicy łokcia u tej samej ręki, nie jest to ból , ale dziwne uczucie. Dodam , że parę dni przed mrowieniem palców, wszedł mi ból w okolicach barku, nad lewa łopatka. Ból by odczuwalny jedynie podczas gdy opuszczałem głowę zbyt nisko, bądź za mocno w lewo. Już prawie mi przeszedł. Pracuje jako kierowca i jeszcze 10 dni jestem za granicą. Brak jakichś uderzeń itp, które by mógłby spowodować bóle. Proszę o pomoc , o jakieś wskazówki

Dzień dobry,

z opisu wygląda na to ze są zmiany z kręgosłupem szyjnym i lędźwiowym ale aby dokładnie sprawdzić jaki powód Pańskich objawów wskazana wizyta stacjonarna w której wykona się badanie przedmiotowe po którym zostanie Panu zlecone badanie diagnostyczne obrazowe najlepiej było by rezonans magnetyczny który jest bezpiecznym ale też dokładna diagnostyka kręgosłupa ale to już zleci lekarz po badaniu przedmiotowym.

Pozdrawiam