Dlaczego mam na twarzy czerwone plamy po skoku na bungee?

Dzień dobry, skoczyłam na bungiee i mam czerwone plamy na twarzy już po skoku. Utrzymuje się to już od ponad 2h. co robić? kiedy to zniknie i jak przyspieszyć zaniknięcie? pomocy!!!
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Powód na twarzy czerwonych plam jest prawdopodobnie adrealina która rozszerza naczynia krwionośne, a ponieważ kobieta ma znacznie cieńszą skórę niż mężczyzna - stąd na jej twarzy w chwili zdenerwowania czy innych silnych emocjach np skok na bungee natychmiast mogą pojawiać się czerwone plamy .

Powinne znikną po opadnięciu emocji jeśli plamy dalej będą się utrzymywać wskazana wizyta u lekarza rodzinnego który zleci odpowiednie badania lub zleci konsultacje lekarza dermatologa który po obejrzeniu zmian na twarzy i dokładnemu zebranemu wywiadowi oceni zmiany i zleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam