Dlaczego mam nadżerki w jamie ustnej?

Od trzech lat mam problem z jama ustną.Nadżerki na języku,kwasy w ustach.W 2017 wykonana gastroskopia,która nie wykazała zmian w żołądku.Wcześniej stwierdzone dwa naczyniaki na wątrobie,które minimalnie się powiększają.Są pod kontrolą.W obecnym roku wykonana kontrolna gastroskopia,która wykazała obecność narośli(tłuszczak?Gist?)Pobrano wycinki do badania,które wykazały że nie stwierdzono zmian nowotworowych:mogą ewentualnie znajdować się w głębszych warstwach ściany żołądka.Błona śluzowa bez istotnych zmian mikroskopowych.Zalecenie powtórzyć badanie.Druga gastroskopia-opis badania:W badaniu kontrolnym zmiana wypukła spreżysta,przesuwalna względem podłoża i śluzówki.Wynik badania histopatologicznego.Opis-Gastritis chronica superficialis(M-43000).Oedema tunicae mucosae et submucosae ventriculi (M-36500).W nadesłanym materiale nie stwierdza się zmian nowotworowych.Lekarz badający określa zmianę jako tłuszczak.Mam pytanie czy na podstawie tych badań mogę być spokojna,że nie są to zmiany nowotworowe?Czy powinnam wykonać jeszcze dalsze badania?Od trzech lat leczę się też na zespól Siogrena a w ubiegłym roku badanie wykazało tocznia.Miano 1:100.Od trzech lat raz dziennie biorę tabletkę Arechinu.Martwię się,czy branie tego leku nie pogłębi problemów z żołądkiem.Bardzo bym prosiła o interpretacje opisanych problemów i radę co dalej.

Odpowiedź jaki charakter ma opisywana zmiana w żołądku da jedynie wycinek ze zmiany a nie z błony śluzowej nad zmianą .

Proszę udać się do ośrodka referencyjnego z możliwością endoskopii zabiegowej. Tam powinni wykonać " okienko" w błonie śluzowej nad zmianą i pobrać wycinki ze zmiany a jeśli prawdą jest że zmiana jest przesuwalna usunąć

całą i zbadać.Nadżerki w jamie ustnej mogą ale nie muszą być z tym związane. Raczej z zespołem Sjegrena