Dlaczego mam napady drżenia i szybkiej akcji serca?

Witam czasem mam takie napady że trzęsą mi się ręce i głową jednocześnie . I tak jakby serce kołacze w jednym rytmie z drżeniem części które wymieniłam . Czego to może być przyczyną i czy da się jakoś leczyć ? Nic nie biorę i nie pije alkoholu . Ostatnio miałam nerwowy okres i to wydaje mi się mogło wpłynąć na pogłębienie się symptomów ..
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy wymagają przede wszystkim wykonania diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej która pozwoli ocenić przyczyny opisanych objawów.

Wymagana konsultacja lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu wykluczenia choroby sercowo naczyniowego.

Po wykluczeniu w/w schorzenia wskazana konsultacja neurologiczna i psychiatryczna aby wykluczyć schorzeń CUN.

Bez badania fizykalnego i dokładnego przeprowadzenia wywiadu i badań diagnostycznych trudno postawić diagnozę ale możliwe, że opisane objawy mogą świadczyć o zaburzeniach CUN na tle nerwicowym ale to wymaga potwierdzenia w diagnostyce i konsultacji neurologa, psychiatra.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów lecz zgłosić się do swojego lekarza który w trakcie badania fizykalnego i dokładnego zebranego wywiadu zleci odpowiednie zalecenia np diagnostyka laboratoryjna, obrazowa oraz konsultacje np neurolog, psychiatra ale to już decyzja lekarza który oceni po wykonaniu diagnostyki.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta