Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam napady senności za kierownicą?

Napady sennosci za kierownica. Tylko podczas dlugi dystansow. Nie mam zdiagnozowanej zadnej choroby. Od okolo 1,5 roku mam powiekszona sledzione i pobudzony rozmaz reczny krwi. Z przewaga limsocytow nad neutrocytami. Robilem juz wiele badan. Lekarze odsylaja dalej nic od siebie. Teraz najbardziej meczy mnie ta sennosc podczas jazdy. Nie jest to uwarunkowane zmeczeniem na pewno. Dlugi dystans i od razu łapie sennosc...prosze o pomoc i wskazowki. Gdyby jakis lekarz byl zainteresowany wynikami chetnie bede wspolpracowal
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Test na ciężar właściwy moczu

Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Dość częstą chorobą powodującą zwiększoną senność w ciągu dnia jest obturacyjny bezdech senny. Dotyczy on częściej osób otyłych, spożywających alkohol lub leki nasenne w godzinach wieczornych, osób z przerostem migdałków podniebiennych, skrzywieniem przegrody nosa, częstymi zakażeniami górnych dróg oddechowych, alergicznym nieżyt nosa. Wydaje mi się jednak że któryś z lekarzy pana badających do tej pory wpadłby na to rozpoznanie, jeśli byłoby on prawdopodobne. Specjalistą do którego zachęcam się udać w celu dalszej diagnostyki jest neurolog.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy