Dlaczego mam napady senności za kierownicą?

Napady sennosci za kierownica. Tylko podczas dlugi dystansow. Nie mam zdiagnozowanej zadnej choroby. Od okolo 1,5 roku mam powiekszona sledzione i pobudzony rozmaz reczny krwi. Z przewaga limsocytow nad neutrocytami. Robilem juz wiele badan. Lekarze odsylaja dalej nic od siebie. Teraz najbardziej meczy mnie ta sennosc podczas jazdy. Nie jest to uwarunkowane zmeczeniem na pewno. Dlugi dystans i od razu łapie sennosc...prosze o pomoc i wskazowki. Gdyby jakis lekarz byl zainteresowany wynikami chetnie bede wspolpracowal

Lek. Paweł Szadkowski

Dość częstą chorobą powodującą zwiększoną senność w ciągu dnia jest obturacyjny bezdech senny. Dotyczy on częściej osób otyłych, spożywających alkohol lub leki nasenne w godzinach wieczornych, osób z przerostem migdałków podniebiennych, skrzywieniem przegrody nosa, częstymi zakażeniami górnych dróg oddechowych, alergicznym nieżyt nosa. Wydaje mi się jednak że któryś z lekarzy pana badających do tej pory wpadłby na to rozpoznanie, jeśli byłoby on prawdopodobne. Specjalistą do którego zachęcam się udać w celu dalszej diagnostyki jest neurolog.