Dlaczego mam niebieskie przebarwienia na zębach?

Witam Od jakiegoś czasu zauważyłem przebarwiające się zęby na niebiesko w miejscu plomb amalgamatowych. Czego to może być objaw?

Plomby amalgamatowe przebarwiają zęby. Czasem zęby też ciemnieją pod wpływem obumarcia. Wskazana konsultacja u dentysty. Jeśli estetycznie Panu przeszkadzają "szare" plomby to można je wymienić na wypełnienia kompozytowe.