Dlaczego mam nieregularne miesiączki i mlekotok?

Od roku mam miesiączki co 3, 8, 30, 20, 14 dni itd... zauważyłam też, że mam coś na wzór mleka połączone z krwią... Nigdy nie współżyłam i mam 19 lat... Często też mdleję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

To, co opisuje Pani jako częste miesiączki, to tzw. krwawienia śródcykliczne- występujące pomiędzy miesiączkami. Mlekotok (wytwarzanie mleka przez  gruczoły piersiowe i jego wyciek), jak i krwawienia, mogą być związane z hiperprolaktynemią- zaburzeniem hormonalnym, które wymaga diagnostyki i leczenia. Krwista wydzielina z piersi może natomiast świadczyć o zmianach zapalnych lub nowotworowych (niekoniecznie złośliwych) i wymaga jeszcze pilniejszego badania!

Proszę nie zwlekać z wizytą u ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!