Dlaczego mam niskie ciśnienie w wieku 21 lat?

Od pewnego czasu mam niskie ciśnienie, mianowicie skurczowe zwykle nie przekracza 100 natomiast rozkurczowe jest w okolicach 60-65, dodatkowo 2 razy w ciągu tygodnia na ciśnieniomierzu pojawił się alarm o arytmi. Czy powinienem zgłosić się do lekarza ?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie niskie ciśnienie, o ile nie ma Pan żadnych dolegliwości, nie stanowi powodu do niepokoju. Oczywiście odnośnie do arytmii, nie można w ciemno wierzyć ciśnieniomierzowi - warto wykonać badanie ekg u lekarza rodzinnego.