Dlaczego mam opuchniętą kostkę?

Witam, od 2 tygodni mam problem z kostką u nogi. Na początku zauważyłam że prawa kostka jest jakby spuchnięta ale winą obarczyłam niewygodne buty w których chodziłam od jakiegoś tygodnia (cieńka, twarda podeszwa). Po tygodniu poszłam do lasu, i po powrocie kostka była już na prawdę spuchnięta, ledwo co ja było widać. Opuchlizna sama schodziła około 4-5 dni, lecz nie zeszła do końca. Po tym czasie znowu poszłam do lasu. Sytuacja się powtórzyła. Noga nie boli, raczej ugryzienie nie wchodzi w grę, o jakimkolwiek urazie nic nie wiem. Dodam że od 3 tygodni mam psa, który z nami śpi, a z badań które miałam robione w dzieciństwie wynikało że mam alergie na sierść. Do tego jestem uczulona na różnego rodzaju trawy, a przez takie dużo chodziłam, lecz nie czułam żadnych dolegliwości jak np kichanie które zawsze mi towarzyszy. Czy powodem może być alergia czy to coś poważniejszego?

witam nie sądzę aby była to alergia, niestety bez badania nie mogę się zbytnio wypowiedzieć, proszę udać się do lekarza POZ