Dlaczego mam opuchnięty przełyk?

witam od miesiąca mam spuchniętą lewą stronę przełyku to znaczy co jakiś czas czuje tego obecność. Wiąże sie to z uczuciem kulki po lewej stronie przełyku, podczas połykania czuje po lewej stronie jakby coś tam było. Pracuje w call center moze to jest jakis objaw strun głosowych nie wiem. Boje sie troche ze to moze byc jakiś nowotwór bo to guz.

Szanowny Panie, nie sądzę aby miał Pan obrzęknięty przełyk. Proszę udać się do lekarza POZ, który ewentualnie skieruje Pana do laryngologa