Dlaczego mam osłabienie i trzęsienie dłoni?

Dzień dobry, Od dłuższego czasu trzęsą mi się dłonie, czasem odczuwam ich osłabienie. Dodatkowo również w lewej kończynie dolnej na poziomie stopy i łydki odczuwam ból i skurcze podczas chodzenia, zwłaszcza rano. Jednocześnie od dwóch dni odczuwam ciągłe drętwienie tej nogi również na odcinku łydka - stopa. Wykonałam badanie MR, gdzie nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, poza zgrubieniem błony śluzowej w przedziale prawym zatoki klinowej do 10 mam. Wykonałam także badanie EKG, gdzie stwierdzono: - miernie nasilone, aksonalne uszkodzenie lewego nerwu strzałkowego z deficytem fali F - korzeniowe, - zaznaczoną, odcinkową demielinizację włókien czuciowych lewego nerwu pośrodkowego na poziomie nadgarstka. Poza tym wynik prawidłowy, bez cech polineuropatii. Dodam, iż choruję na cukrzycę. Jak mogę rozumieć te wyniki badań? Czy w takim wypadku zalecana jest rehabilitacja? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

wskazana wizyta stacjonarna u lekarza prowadzącego diabetologa.

Proszę ze sobą wziąść całą dokumentacje medyczną aby lekarz się z nią zapoznał.

W celu rehabilitacji można udać się do fizjoterapeuty który dokładnie zapozna się z objawami klinicznymi wykonując badanie fizykalne zapoznając się z dodatkowimi badaniami i oceni czy może Pani mieć wykonane zabiegi.

Pozdrawiam