Dlaczego mam podwójne widzenie jednego oka?

Witam! Tydzień temu spuchło mi całe oko. W środku oko zrobiło się czerwone. Nic mnie nie bolało, tylko nie mogłam otwierać oka przez opuchliznę. Robiłam okłady z rumianku i ze świetlika lekarskiego. Opuchlizna oka zeszła, ale pozostał mi w oku ruchomy obraz. Kiedy idę lub coś robię to widzę podwójny obraz i się rusza. Choruję na nadciśnienie tętnicze i na astmę. Proszę mi powiedzieć od czego mam takie widzenie? Dziękuję
ponad rok temu

Witam!

Przyczyn powyższych objawów może być wiele: od zapalenia spojówek na tle alergicznym po bardzo ostatnio często spotykane wirusowe, ciało obce pod powieką i wiele innych. Do pełniejszego stwierdzenia rozpoznania potrzebny jest pełne wywiad: od kiedy występują objawy, czy jest jakaś wydzielina z oczu oraz szczegółowa ocena przedniego odcinka oka i aparatu ochronnego w lampie szczelinowej.
Na przyszłość proszę nie stosować okładów z rumianku, jak już to zimne okłady z wody bądź soli fizjologicznej i krople nawilżające bez konserwantów.
A jednocześnie proszę się udać do lekarza specjalisty celem dokładnego sprawdzenia funkcji oczu.

Pozdrawiam serdecznie