Dlaczego mam pogrubione endometrium?

Witam W 17 dniu cyklu miałam wykonane USG dopochwowe, lekarz stwierdził pogrubione endometrium 16 mm. Dostałam skierowanie do szpitala na zrobienie biopsji. Mam 42 lata, a moje cykle zwykle trwają 29-30 dni. Czy powinnam się niepokoić. Pozdrawiam

szanowna Pani niestety nie wiem dlaczego Pani endometrium jest pogrubiałe, dopiero wynik biopsji coś więcej powie