Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam popękane krwinki na brzuchu, ktore wyglądają jak rozstępy?

Witam, mam 19 lat:) Mój problem tkwi w tym, że od dłuższego czasu na moim brzuchu zaczynają mi pękać krwinki, które wyglądają jak rozstępy. Od razu zaznaczam, że w ciąży nie jestem. Jest to bardzo uciążliwe, gdyż te krwinki wciąż się powiększają. Co to może być takiego? Czy to jest związane z moją wagą (75 kg) i wzrostem (170 cm)? Mam też dość odstający brzuch. Czy powinnam się udać z tym do lekarza? Jak tak, to do jakiego? Co mogę zrobić, by nie było tych krwinek popękanych? Proszę o w miarę szybką odpowiedź Pozdrawiam 

19 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam,

w tym momencie można u Pani stwierdzić lekką nadwagę. Nie jestem pewna, co ma Pani na myśli mówiąc „pękające krwinki”. Prawdopodobnie chodzi Pani o zmiany skórne, nazywane rozstępami (białawe, różowe bądź czerwone linie pojawiające się w okolicy brzucha, ud, bioder, pośladków, piersi). Generalnie najłatwiej jest im zapobiegać, o wiele trudniej pozbyć się tych, które już są.

Zapobieganie polega na:
- unikaniu przybierania na wadze (zwłaszcza gwałtownych zmian w masie)
- regularnemu wklepywaniu kremów ujędrniających
- można także skorzystać z zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne (pewne zabiegi spłycają powstałe już rozstępy).

Niemniej, ponieważ nie mam możliwości jednoznacznej oceny, czy rzeczywiście opisywane przez Panią zmiany to rozstępy, dobrze  by było, gdyby udała się Pani do lekarza (ew. dermatologa).

Pozdrawiam ciepło

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy