Dlaczego mam problem z bólem w podbrzuszu oraz zaparciami?

Dzień dobry, od jakiś 3 lat mam problem z bólem w podbrzuszu oraz zaparciami. Dodam, że od 7 lat jestem na diecie bezglutenowej. Od jakiegoś czasu zaczełam mieć problemy z parciem na odbyt i czuć ode mnie nieprzyjemny zapach. Jestem młoda, więc jest to bardzo krępujące. Zrobiłam gastroskopię oraz kolanoskopię. Oba badania w normie.

Lek. Paweł Szadkowski

Najbardziej polecam pani udanie się do gastroenterologa, który poszerzy wywiad i ukierunkuje odpowiednio diagnostykę (podstawową diagnostyką może również zająć się lekarz pierwszego kontaktu). Opisane przez panią dolegliwości nie są charakterystyczne, a potencjalnych przyczyn może być wiele. Jeśli wykonała pani badania endoskopowe, to jeśli USG jamy brzusznej wyszłoby prawidłowo, można skłaniać się do diagnostyki w kierunku czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego.