Dlaczego mam problem z jedzeniem po traumatycznym przeżyciu?

Witam, mam problem. Parę dnirazy temujest zmarł dziedek mojego narzeczonego. Zmarł w domu. Widziałam go z otwartymi oczami, nieoddychajacego. Teraz nie ma apetytu, jestem głodna ale co chciałabym zjeść, to rosnie mi w buzi i nie dam rady. Dodam ze jestem baardzo chuda i nie mogę sobie pozwolic na przeczekanie problemu. Moze to strach ze to samo nas czeka? Ze kiedyś znów spotka mnie ten widok? Może strach przed wejsciem do pokoju dziadka? Pomóżcie proszę.

Szanowna Pani, mówiąc, że "jestem bardzo chuda", czy ma Pani na myśli przebytą anoreksję? Lub w jej trakcie? Nie możność jedzenia jest jednym z objawów przeżywania silnego stresu, u niektórych osób. Zachęcam w pierwszej kolejności do wizyty u lekarza psychiatry. Być może przepiszę leki, które pomogą sobie poradzić w pierwszym rzucie z doświadczanym problemem. W drugiej kolejności zachęcamd o wizyty u psychologa/psychoterapeuty, aby ten problem dogłębnie zbadać i przeanalizować.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Brak apetytu w tym przypadku może być związany z silnym stresem. Na pewno widok zmarłego wywołał negatywne uczucia i strach. Utrzymujące się emocje oraz uciążliwe myśli na ten temat mogą być przyczyną obecnych trudności. Dodatkowo, jeżeli jest Pani bardzo chuda, trzeba działać. Bardzo dobrze, że dostrzega Pani trudności i chce sobie z tym poradzić. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa/psychoterapeuty, w celu lepszego zrozumienia sytuacji, swoich emocji, reakcji oraz uporania się z trudnościami.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA