Dlaczego mam problem ze skręcaniem szyją w lewo?

Witam, Od ponad tygodnia mam problem ze skręcaniem szyją w lewo. Uczucie ostrego kłucia- blokady pojawia się częściej przy nagłym skręcie głowy w lewo, nawet wtedy kiedy chcę położyć głowę na poduszkę. Zazwyczaj nie mogę skręcać głową w lewo. Nieprzyjemne uczucie pojawia się w okolicach barku i prowadzi wzdłuż szyi. Dwa tygodnie temu spadłam z mokrych schodów na lewy bark i pupę. Czy może być w tym wina? Czy to po prostu zapalenie szyi? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli objawy będą się utrzymywały lub nasilały, może być konieczne zdjęcie rtg odcinka szyjnego kręgosłupa i z opisem wizyta u neurologa. Oczywiście objawy mogą wskazywać też na tzw. "przewianie", czyli stan zapalny szyi - tu objawy powinny powoli ustępować. Może Pani posmarować okolicę szyi maścią przeciwbólową.