Dlaczego mam problemy z oddychaniem i szybko się męczę?

Witam Mam na imie Piotr i mam 37lat. Od pewnego czasu mam problemy z oddychaniem i szybko sie mecze. Czuje dziwne cisniecie w klatce piersiowej. Jestem tez wzdety. Choruje na nadcisnienie ktore lecze i mam dobre w granicach 115-130 na 70-85. W przeszlosci mialem helicobacter pylori mam dyskopatie gornego odcinka kregoslupa. Choruje na Gerd. Jestem teraz za granica i nie mam jak isc do lekarza czy mozna mi cos doradzic. Jestem tez nerwowy. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Należałoby wdrożyć diagnostykę chorób układu oddechowego oraz sercowo-naczyniowego, która zaczyna się na podstawowej wizycie u lekarza pierwszego kontaktu. Pana objawy mogą sugerować objawy dusznicy bolesnej, ale bez zbadania i pogłębienia wywiadu trudno coś na prawdę doradzić. Najlepiej jakby udał się pan do lekarza.