Dlaczego mam problemy z ponownym zaśnięciem?

Witam. Przez 4 ostatnie noce nie mogę za bardzo spać. Zasypiam szybko ale budzę sie po około 1,5 - 2 godz. Potem mam problemy z ponownym zaśnięciem. Po dłuższym czasie zasypiam na 30 min, moze godzinę, ale to tyle. Czym może byc spowodowane takie budzenie się, codziennie praktycznie po takim samym czasie?

Dzień dobry. Zaburzenia snu są częstym objawem mającym swe podłoże w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Być może w ostatnim czasie był Pan narażony na stres? Jeżeli objawy nie ustana lub będą się nasilać, warto skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam serdecznie,

Zaburzenia snu mogą pojawiać się na skutek przeżywania silnego stresu i innych trudności psychologicznych. Warto zastanowić się, czy ostatnio coś stresującego miało miejsce w Pana życiu, co mogło spowodować takie dolegliwości. W związku z tym zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA