Dlaczego mam problemy z przełykaniem pokarmów?

Witam, od niedawna mam problem z przełykaniem pokarmów. Muszę wszystko dokładnie zmielić w buzi, żeby to przełknąć, jedyne co mi się dobrze je to makaron. Z przełykaniem płynów nie mam problemu, ale gdy coś jem i się czegoś napije to jeszcze trudniej mi przełknąć zmielone jedzenie. Co to może być?

Witam,

w opisanym objawach wskazana diagnostyka obrazowa usg krtani i szyi. Wskazana stacjonarna konsultacja laryngologa badanie mikrolarynoskopia, przed rejestracją do laryngologa upewnić się czy może wykonać takie badanie ze względu na sprzęt.

Pozdrawiam