Dlaczego mam skurcze w nodze?

Witam, jestem w 25 t.c. i ostatnio zaczeły mi dokuczać skurcze mięsni lewej nogi, pojawiają się w nocy. Nadmieniam, iż spię na lewym boku. Nie bardzo wiem, jak sobie z nimi radzić, gdyż czasem nie pozwalaja mi na kontynuację snu. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Ciąża wiąże się z pewnymi dolegliwościami, z którymi ciężko jest sobie radzić. Opisywane skurcze i bóle nogi lewej mogą świadczyć o problemach z krążeniem w obrębie tej kończny lub z pewnymi zaburzeniami elektrolitowymi - brak magnezu itp. Warto byłoby zgłosić się do ginekologa prowadzącego ciążę lub lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowych badań krwi oraz oceny kończyny.

Choć to będzie trudne, proszę spróbować spać na plecach - z czasem to będzie zapewne jedyna możliwa pozycja snu. Powinno pomóc.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.